Historia Klubu

Uczniowski Klub Sportowy "Murki Kostuchna Górnik" Katowice powstał w 2012 roku jako bezpośredni kontynuator tradycji sportowych związanych z takimi klubami jak: Górnik Kostuchna, Górnik Murcki i w końcu MK Górnik Katowice.
Powodem powołania do życia nowego tworu były względy ekonomiczne. Po rezygnacji dużych zakładów pracy ze wspierania klubów sportowych wiele z nich znalazło się niemalże na granicy upadku. Taka smutna sytuacja dotknęła również Klubu Sportowego "MK Górnik" Katowice będącego bezpośrednim poprzednikiem obecnie działającego stowarzyszenia.


Aktualnie w strukturach naszego stowarzyszenia zrzeszonych jest 25 zawodników trenujących w drużynie Seniorów.Ze względu na zainteresowanie ze strony młodych adeptów sportu planowane jest uruchomienie kolejnej drużyny trampkarzy. W naszym klubie zajęcia sportowe prowadzi wykwalifikowany szkoleniowiec: Robert Balcerowski (drużyna seniorów)
 

Na przestrzeni trzech lat działalności UKS MK Górnik osiągnął znaczące sukcesy sportowe. Budowana od podstaw i startująca z najniższego szczebla rozgrywek drużyna na przestrzeni wspomnianego okresu czasu uzyskała dwa awanse i obecnie rywalizuje na szczeblu Klasy Okręgowej.

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości