Górnik Piaski Czeladź Gospodarze

Sebastian Gzyl Trener

Doniu

26.09.2020

Dnia 26 września 2020 roku, przy ul. Mickiewicza w Czeladzi rozegrano mecz w ramach X kolejki Ligi Okręgowej grupy sosnowieckiej pomiędzy Górnikiem Piaski a Niwami Brudzowice. Ci, którzy sobotnie przedpołudnie postanowili spędzić na stadionie zielono-czarnych z pewnością nie zawiedli się poziomem spotkania. Mecz stał bowiem na bardzo dobrym, wyrównanym poziomie. Naszej drużynie kilkukrotnie zabrakło szczęścia, żeby umieścić piłkę w bramce przyjezdnych. Jedyną bramkę dla Górnika Piaski zdobył w drugiej połowie Michał Borek. Po błędzie bramkarza nasz napastnik miał przed sobą tylko pustą bramkę i nie zmarnował dogodnej sytuacji. W 87 minucie meczu doszło do niecodziennej sytuacji. Na boisku pojawił się wychowanek Górnika Piaski - Dominik Michalski. To zawodnik, który reprezentował drużynę zielono - czarnych w rozgrywkach orlików oraz młodzików. Notując występ w dzisiejszym meczu stał się najmłodszym debiutantem w sosnowieckiej Lidze Okręgowej oraz jednym z najmłodszych debiutantów w Polsce. W chwili debiutu miał 15 lat i 5 dni. Gratulacje za dobry mecz i ambitną walkę dla całej drużyny zielono - czarnych! (https://gornik-piaski-czeladz.futbolowo.pl)